Kaimiņš jau piecus gadus šādi baro jāņogas un upenes: ogas ir teju tik lielas kā vīnogas

Mans kaimiņš spēj iegūt bagātīgu ražu pat no veciem ogu krūmiem, un viņš man to visu iemācīja. Šodien dalīsimies, kā pareizi barot jāņogas un upenes, lai iegūtu neticami lielu ražu, izmantojot gadu gaitā pārbaudītu metodi!

Ja jāņogu un upeņu ogas ir mazas un skābas, tam var būt divi galvenie iemesli: slikta šķirne vai novecojuši krūmi. Lai gan pirmo iemeslu nevar mainīt, otrā gadījumā daudzi uzreiz domā par krūma nomaiņu. Taču neapsteidziet notikumus! Jauna krūma iesakņošanās un ražas došana prasa laiku. Ir vienkāršāks un efektīvāks risinājums!

Lasi arī: Sulīgas un perfektas siera smalkmaizītes

Ogu krūmu mēslošana

“Es izmantoju tikai vienu mēslojumu – uz cietes bāzes, un tas ir nevainojams!” – saka kaimiņš. Pirmkārt, šim augam ļoti noderīga ir pati ciete, jo tā satur daudz noderīgu elementu un kāliju lielā daudzumā. Tas nozīmē, ka šis mēslojums efektīvi piesātina augsni ar noderīgiem mikroelementiem un ogas aug ātrāk. Turklāt no šāda mēslojuma ogas izaug divreiz vairāk!

Otrkārt, tas ir budžetam ļoti draudzīgs mēslojuma variants, jo ciete ir daudz lētāka nekā veikalā nopērkamie līdzekļi.

Mēslojums

Nopērciet aptuveni 200 gramu iepakojumu kartupeļu cietes un ieberiet to lielā katlā. Izšķīdiniet cieti trīs litros tekoša ūdens. Uzkarsē maisījumu un, nepārtraukti maisot, uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai. Ļaujiet mēslojumam nedaudz ievilkties un tad atšķaidiet to 10 litros ūdens. Pēc tam droši aplaistiet upeņu un jāņogu krūmus.

Kartupeļu mizas

Varat izmantot arī kartupeļu mizas, arī tajās ir ciete. Šis variants ir vēl draudzīgāks budžetam! Ziemas laikā savāc un izžāvē kartupeļu mizas. Tās var izžāvēt, novietojot vienā slānī uz līdzenas, sausas virsmas. Šādā veidā līdz pavasarim noteikti būs savākts pietiekami daudz materiāla, un jūs varēsiet sagatavot mēslojumu.

Pašpārliecinātākās zvaigžņu zīmes: no drosmīgiem līderiem līdz jūtīgām dvēselēm

Kas jums nepieciešams: ieberiet spainī 4 kg kartupeļu miziņu, aplejiet ar karstu ūdeni un atstājiet apmēram 5 dienas. Ņemiet vērā, ka visa perioda laikā mēslojums ir vismaz 3 reizes jāsamaisa. Kad uz virsmas parādās putas – mēslojums ir gatavs!

Ja tā sanācis, ka nav laika žāvēt kartupeļu mizas, var izmantot neapstrādātas. Ap krūmu izrociet bedrītes apmēram 10 cm dziļumā. Ielej tajās uzlējumu kopā ar kartupeļu mizām un aprok tās.

Šāda upeņu un jāņogu mēslošana jāveic pavasarī un rudenī. Vasarā zem krūma var vienkārši aprakt kartupeļu mizas.

 

Leave a Comment